شرح خبر:

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسن صادقلو عصر امروز در دوازدهمین جلسه شورای گفت‌و‎گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: جلسات با بخش خصوصی باید یک‌سری نتایج میدانی داشته باشد و نیاز است که به پیگیری‎های نکات مطرح شده توجه شود.

وی تصریح کرد: وظایف دستگاه‎های اجرایی استان برای بهبود شرایط ساختمان نیاز است که استخراج شود و خیلی از اختلاف‎ها را می‎توان با یک جلسه صمیمانه و طرح موضوع بین بخش دولتی و خصوصی در راستای رفع موانع حل کنیم.

استاندار گلستان ادامه داد: عرصه مسکن بسیار مهم است و در رفع رکود می‎توان نقش مهمی داشته باشد و هیچ بخشی به اندازه مسکن نمی‎تواند رکود در کشور برطرف کند.

باید بیندیشیم چه بخشی از هزینه را می‎توانیم کاهش دهیم

صادقلو ابراز داشت: برخی از ظرفیت‎ها در تصمیمات در اختیارات کار‌گروه تسهیل و رفع موانع است و باید این معضلات را مثل صنعت در کار‌گروه رفع موانع تولید بررسی کنیم و مصوباتی برای آنها داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در قانون پیش‎فروش اگر اصلاح قوانین نیاز است یا با نشست با نمایندگان و یا طی نامه‎ای می‎تواند اقدام شود شاید نگاه سازندگان این باشد این قانون با روح خریدار نوشته شده باشد و این مشکلات را به‌وجود آورده است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: هر آنچه در اتاق فکرها و شورای گفت‎گو و اصلاح قانون به نفع تولید و رفع رکود باشد و با نگاه دو طرفانه خریدار و فرشندگان در نظر گرفته شده باشد باید دنبال کنیم.

صادقلو با بیان اینکه برخی اصلاح مسائل در خصوص شیوه‎نامه‎ها مطرح شده گفت: شاید برخی اختیارات در این شیوه‎نامه‎ها در وزارتخانه‌ها باشد و باید به‌عنوان تفویض و یا اصلاح مورد نظر قرار بگیرد.

وی به موضوع هزینه‎بر بودن تولید مسکن اشاره کرد و گفت: تولید‌کنندگان به‌دنبال کاهش هزینه‎های تولیدات هستند و برخی هزینه‎هایی که بر تولید حاکم است از هزینه‎های دولت است که به دوش تولید کنندگان گذاشته و شاید دولت نیز به برخی هزینه‎ها ناگزیر باشد.

استاندار گلستان تاکید کرد: در استان گلستان باید بیندیشیم چه بخشی از هزینه را می‎توانیم کاهش دهیم و اگر در کاهش هزینه‎های مسکن موفق باشیم سود آن را مردم می‎برند.

صادقلو با بیان اینکه باید کاهش هزینه‎های تولید ساختمان اتفاق بیفتد، افزود: در شهرداری‎ها باید درآمد پایدار تنها با زمین و مسکن محقق نشود تا مسکن‎سازان ضربه‎ای  متحمل نشوند.

وی یادآور شد: از نظر درآمدی کاهش 700 هزار متر ساخت و ساز طی سال‌های گذشته به 80 هزار متر مربع در گرگان یک زلزله است و این به خاطره این است که نگاه چند‌بعدی به حوزه توسعه و درآمد‌پایدار فکر نکرده‌ایم.


خبر تصادفی:
مسابقات المپیک ریو برای کارون ایران به خوبی المپیک لندن تمام نشد.والیبالست های ایران برای اولین بار به المپیک راه پیدا کردند و توانستند از گروه خود نیز صعود کنند.اما کیفیت بازی والیبالیست های ایران با انتقادات شدید مواجه شد.البته مسدومیت برخی بازیکنان ایران نیز تاثیر زیادی در این افت کیفیت داشت.وزنه برداری ایران توانست دو مدال طلا کسب کند.اما بهداد سلیمی که یکی از اصلی ترین امید های ایران برای کسب مدال طلا بود در کمال ناباوری و توسط داوری غلط از دور مسابقات کنار رفت


اخبار منبع : اخبار
برچسب ها : تولید ,کاهش ,مسکن ,بخشی ,اصلاح ,هزینه‎های ,کاهش هزینه‎های ,استاندار گلستان ,بیان اینکه ,ایران برای ,می‎توانیم کاهش